Jste .
návštěvníkem.

Tož...

Vitajte!

JURÁŠ cimbálová muzika ze Zlína

|  Úvod  |  Kontakt  |  Foto  |


Poslední aktualizace 10. ledna 2004, 10:44 SEČ.
Doplněny fotky.

      Otevřeli jste si stránku cimbálové muziky Juráš ze Zlína. Jsme relativně mladá muzika (duchem), přestože se naše začátky váží ještě k minulému století. Přesněji do 90. let 20. století, kdy se pár tehdy mladých muzikantů sotva odrostlých dětským souborům rozhodlo pokračovat v započatém díle a sešli se ve zkušebně pod hlavičkou tehdejšího Domu kultury k jednomu cimbálu.

      Od té doby pravda hodně vody uteklo, i pár muzikantů z původní sestavy do světa odešlo, nicméně přišli další a písnička se zpívá dál.      Náš repertoár vychází původně z našeho okolí - Zlínska - rodiště a častých návratů Františka Bartoše (16. 3. 1837 - 11. 6. 1906), učitele filologa a sběratele, díky kterému se pro nás z folkloru místního kraje mnoho zachovalo.

      Postupem času se pohled a zájem rozšiřoval na další oblasti Valašska, Luhačovského Zálesí i Slovácka, odkud byly vybírány střípky písniček do mozaiky, která může chytit u srdce snad každého, kdo má zájem naslouchat (2MB).

      Hráváme snad na všech událostech, které mohou člověka potkat za jeho života, tedy kromě pohřbů. Pro tanec i k poslechu, v kteroukoli denní i noční hodinu po předběžné domluvě. Chcete si nás poslechnout? Pro bližší informace využijte těchto kontaktů.


Tyto stránky zhotovil a spravuje skvělý a nedostižný Michal Novotný.