Otevřeno Po - Pá 07:00 - 15:00

Kalibrace

AKREDITOVANÁ KALIBRAČNÍ LABORATOŘ (AKL) č. 2401

Kalibrační laboratoř je akreditována Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2018 .

Image
Image

Akreditovaná kalibrace je klíčovým prvkem pro zajištění přesnosti a spolehlivosti měřicích přístrojů používaných v různých průmyslových odvětvích. Naše laboratoř nabízí špičkové kalibrační služby, které jsou v souladu v mezinárodními normami a akreditovány podle nejpřísnějších standardů. Díky našemu týmu zkušených odborníků a modernímu vybavení garantuje vysokou kvalitu a přesnost každé kalibrace. Naše akreditované služby zahrnují kalibraci měřidel délky a teploty. Každá kalibrace je doprovázena detailní dokumentací, která potvrzuje shodu s požadovanými specifikacemi. Naše kalibrační listy jsou uznávány po celém světě, což umožňuje našim klientům plnou důvěru ve výsledky našich měření. Investujte do kvality a spolehlivosti - využijte naše akreditované kalibrační služby a zajistěte si optimální výkon vašich měřicích přístrojů.

Nad rámec akreditace (neakreditovaně) kalibrujeme také měřidla úhlu, tlaku a času. Tyto kalibrace jsou prováděny v souladu s ustanovením § 5, odstavec 6 zákona č. 505/1990 Sb.  o metrologii v platném znění. Příslušné hlavní etalony naší firmy mají metrologickou návaznost na národní/mezinárodní etalony.

Výsledky měření (akreditovaných i neakreditovaných kalibrací) jsou podrobně dokumentovány v kalibračním listu.

Na přání zákazníka označujeme měřidla kalibračními štítky s vyznačenou dobou platnosti kalibrace.

Ceník kalibrací ke stažení zde.

Akreditované kalibrace v oboru měření délky

Nejčastěji kalibrované druhy délkových měřidel:

 • posuvné měřítko (posuvka, šuplera), hloubkoměr, výškoměr

 • mikrometr, dutinový mikrometr, třmenový mikrometr, pasametr

 • úchylkoměr, páčkový úchylkoměr, tloušťkoměr, somkátor

 • válečková měrka, koncová měrka, spárová měrka

 • měřítko, ocelové měřítko, pravítko, příměrné pravítko, nožové pravítko

 • svinovací metr, měřicí pásmo

 • třmenový kalibr, válečkový kalibr, závitový kalibr, kroužek hladký, kroužek závitový

Image
Image

Kalibrace v oboru měření teploty

Provádíme akreditované kalibrace přímoukazujících teploměrů, dataloggerů a pyrometrů (bezdotykových teploměrů). Pro tyto účely vlastníme kalibrační pícky Isotech JUPITER, VENUS, Heraeus, odporové etalonové teploměry Pt100 s digitálním etalonovým teploměrem Isotech MilliK, etalonový termočlánek typu S. Pro kalibraci bezdotykových infrateploměrů používáme terčový kalibrátor FLUKE 4181A. Pro kalibraci skleněných tyčinkových/obalových teploměrů máme k dispozici 70-ti litrovou kapalinovou lázeň TAMSOM TMV 70.

Neakreditovaně kalibrujeme i snímače/převodníky teploty s unifikovanými signály např. 4-20 mA, termočlánky typu K, J, S, N, R..., odporové snímače Pt100, Pt200, Pt500, Pt1000, Ni120 atd.

Kalibrace v oboru měření tlak

Provádíme neakreditované kalibrace deformačních tlakoměrů (manometrů), digitálních tlakoměrů a převodníků tlaku s unifikovanými výstupními signály např. 4-20 mA, 0-10 V apod.

Pro kalibraci používáme etalonové digitální tlakoměry XP2i, ADT681. Jako zdroje tlaku máme k dispozici hydraulický lis T1200, pneumatické pumpy PGC, PG, ADT106 atd.

Image
Image
 • V případě, že měřidlo při kalibraci nevyhoví stanoveným požadavkům, nabízíme možnost provedení opravy.
 • Díky dlouholeté servisní činnosti a širokému sortimentu skladových náhradních dílů jsme schopni rychle a kvalitně provádět opravy a servis měřidel výrobců Mitutoyo, Mahr, Helios-Preisser, Wolf, KÄFER, Schut, Filetta, Intrimic, Somet, Kroeplin, Haimer, Prema aj.
 • Nabízíme možnost zajištění svozu měřidel přepravní službou PPL.
 • Objednávat svoz můžete prostřednictvím zákaznické zóny nebo emailem: klz@klz.cz nebo telefonicky: +420 604 873 023.
 • Při pravidelných objednávkách vetšího počtu kalibrací a svozů ke kalibraci zapůjčujeme zdarma uzavíratelné plastové přepravky (ve dvou velikostech).
Image

Co je akreditovaná kalibrace měřidel?

Akreditovaná kalibrace měřidel je proces, během kterého se měřicí přístroj porovná s národním nebo mezinárodním standardem (etalonem) prostřednictím akreditované laboratoře. Akreditace znamená, že laboratoř splňuje určité normy kvality a technické kompetence, které jsou stanoveny mezinárodními standardy, obvykle ISO/IEC 17025.

Hlavní kroky akreditované kalibrace zahrnují:

1. Příprava měřidla: Měřidlo je připraveno ke kalibraci, což může zahrnovat čištění, kontrolu a základní údržbu.

2. Kalibrace: Měřidlo je testováno a kalibrováno proti známému standardu (etalonu). Tento proces zahrnuje měření různých hodnot a porovnání s referenčními hodnotami.

3. Vyhodnocení: Výsledky kalibrace jsou vyhodnoceny a zapsány do kalibračního listu (protokolu). Tento protokol obsahuje informace o přesnosti měřidla a jakékoli odchylky od standardu (etalonu).

4. Kalibrační list: Po úspěšné kalibraci je vystaven kalibrační list, který obsahuje podrobnosti o měřidle, použitých standardech, výsledcích kalibrace a potvrzení, že kalibrace byla provedena v souladu s příslušnými normami.

Akreditované laboratoře jsou pravidelně auditovány, aby bylo zajištěno, že stále splňují požadované standardy. Použití akreditované kalibrace poskytuje důvěru, že měřidla jsou přesná a výsledky měření jsou spolehlivé, což je zvláště důležité v průmyslových a vědeckých aplikacích, kde je vysoká přesnost klíčová.

Ukázka některých etalonů naší kalibrační laboratoře:

Image
Otevírací doba
 • Pondělí - Pátek: 7.00 - 15.00
 • Sobota - Neděle: Zavřeno
 • Nebo dle domluvy +420 604 873 023

Adresa: Voženílkova 5561, 760 05 Zlín

Hlavní nabídka